CZ
 
CZ

Mylan ve světě

Zavřít

Ze seznamu níže vyberte prosím jedny z našich webových stránek.

 1. Afrika

  1. Jihoafrická republika
   1. English
 2. Amerika

  1. Brazil
   1. Português brasileiro
  2. Kanada
   1. English
   2. Français
  3. Spojené státy
   1. English
 3. Asie

  1. Indie
   1. English
  2. Japonsko
   1. 日本語
 4. Evropa

  1. Belgie
   1. Français
   2. Nederlands
  2. Bulharsko
   1. България
  3. Česká republika
   1. Čeština
  4. Dánsko
   1. Dansk
  5. Finsko
   1. Suomi
  6. Francie
   1. Français
  7. Irsko
   1. English
  8. Itálie
   1. Italiano
  9. Maďarsko
   1. Magyar
  10. Německo
   1. Deutsch
  11. Nizozemsko
   1. Nederlands
  12. Norsko
   1. Norsk
  13. Polsko
   1. Polski
  14. Portugalsko
   1. Português
  15. Rakousko
   1. Deutsch
  16. Řecko
   1. Ελληνικά
  17. Rumunsko
   1. Romanian
  18. Slovensko
   1. Slovenský
  19. Slovinsko
   1. Slovenian
  20. Španělsko
   1. Español
  21. Spojené království
   1. English
  22. Srbsko
   1. Serbian Latin
  23. Švédsko
   1. Svensk
  24. Švýcarsko
   1. Deutsch
   2. English
 5. Pacifik

  1. Austrálie
   1. English
  2. Nový Zéland
   1. English

Společnost Mylan působí také v následujících lokalitách.

 1. Maroko
 2. Tchaj-wan
 1. Singapur
Oct 12, 2020

Mylan distribuuje dalších 230 tisíc dávek kvadrivalentní vakcíny proti chřipce určených pro chřipkovou sezónu 2020–2021

[Praha, 14.10.2020] – Stejně jako každý rok, společnost Mylan v rámci ochrany pacientů proti sezónní chřipce dodává i letos kvadrivalentní vakcínu Influvac® Tetra, a to právě v době, kdy poptávka po očkování proti chřipce narůstá. Prvních 120 tisíc dávek bylo na český trh dodáno koncem srpna. Dalších 230 tisíc je distribuováno v současné chvíli. Oproti loňskému roku společnost Mylan dodá o 40 tisíc dávek vakcín více, celkem 350 tisíc.

Sezónní chřipka dlouhodobě představuje hrozbu pro veřejné zdraví i zdraví jednotlivce a může zapříčinit vážné zdravotní problémy, u rizikových pacientů dokonce i smrt.1 Nejúčinnějším způsobem, jak před chřipkou chránit sebe i své blízké, je očkování.2

Distribuce vakcín v České republice probíhá progresivně podle jednotlivých dodávek z výrobního závodu. Vzhledem k velkému objemu může tento proces trvat až několik týdnů. Společnost Mylan je do značné míry vázána předobjednávkami učiněnými jednotlivými zdravotnickými zařízeními/lékaři ještě před vypuknutím pandemie COVID-19. V jejich naplňování se nicméně právě v návaznosti na nově vzniklou situaci v důsledku pandemie snažíme zohlednit celospolečenskou potřebu dodávek a nejdříve zásobovat organizace spadající do kritické infrastruktury z řad dodavatelů energií, nemocnic a ústavů, ve kterých jsou hospitalizovány ohrožené skupiny obyvatel. Následně budou původní předobjednávky dodány v původním plánovaném rozsahu,říká Milan Černek, Country Manager české pobočky Mylan.

Možnost navýšit výrobní kapacitu je velmi omezená

Složení virových vakcín vychází z každoročního doporučení WHO a kvůli neustálým antigenním změnám chřipkového viru WHO aktualizuje doporučení týkající se složení vakcíny dvakrát ročně, jednou pro severní polokouli a jednou pro jižní polokouli, za účelem cílení na viry, u nichž se očekává, že budou v oběhu nejčastěji. Samotný proces výroby vakcíny proti chřipce je relativně pomalý a obtížný. Při výrobě vakcín proti chřipce se nejběžněji používá výrobní proces na bázi vaječných kultur. Při zpracování nové vakcíny začíná výroba pomnožením viru ve vejcích. Virus je poté usmrcen (inaktivován), následuje štěpení (disociace) virových částic a „rozpuštění reprezentativních částí viru“ (solubilizace antigenů). Po očištění a sterilní filtraci se tyto antigeny individuálních kmenů smíchají s cílem dosáhnout požadovaného množství kmenu ve vakcíně. Poté je každá dávka balena jako jednorázová stříkačka.

Informace pro editory

O vakcíně Influvac® Tetra

Vakcína Influvac® Tetra je určena k prevenci chřipky zejména u osob, které mají zvýšené riziko přidružených komplikací. Vakcína Influvac® Tetra je určena pro dospělé a děti starší 3 let.4 Kvadrivalentní chřipkové vakcíny mohou poskytovat dodatečnou ochranu v případech, kdy cirkulující linie B neodpovídá kmenu B v trivalentních vakcínách nebo když obě linie cirkulují společně.5

V České republice je očkování vakcínou Influvac® Tetra schváleno Ministerstvem Zdravotnictví v rámci každoroční vakcinační akce. Vakcína Influvac® Tetra je registrovaný lék určený k podání hluboko pod kůži nebo do svalu. Obsahuje povrchové antigeny viru chřipky (hemaglutinin a neuraminidázu). Výdej vakcíny je pouze na lékařský předpis a před jejím použitím je vždy nutné pečlivě prostudovat příbalovou informaci.

O společnosti Mylan

Mylan je globální farmaceutickou společností, jejímž cílem je vytvářet nové standardy ve zdravotní péči. Po celém světě poskytuje přístup k vysoce kvalitním lékům 7 miliardám lidí a tyto přípravky inovuje, aby pružně reagovala na nové potřeby. Spolehlivost a služby jsou pro ni zásadní. Dělá to, co je správné a ne to, co je jednoduché. Je předním celosvětovým výrobcem aktivních farmaceutických složek. Z pozice globálního lídra ovlivňuje budoucnost ve zdravotnické oblasti. Nabízí rostoucí portfolio více než 7 500 produktů na trhu po celém světě, včetně antiretrovirových terapií, které jsou životně důležité pro více než 40 % lidí trpících HIV/AIDS po celém světě. Své produkty prodává ve více než 165 zemích. Každý z 35 tisíc zaměstnanců společnosti Mylan se podílí na zkvalitnění života nemocných z celého světa. Další informace naleznete na stránkách Mylan.com a Mylan.cz. Na stránkách investor.mylan.com pravidelně uveřejňujeme informace, které mohou být důležité pro investory.

Zdroje:

 1. http://www.who.int/en/news-room/fact-sheets/detail/influenza-(seasonal) – (Citováno v červenci 2020)
 2. http://www.euro.who.int/en/health-topics/communicable-diseases/influenza/vaccination/influenza-vaccination-coverage-and-effectiveness – (Citováno v červenci 2020)
 3. Mylan. Influvac® Tetra Summary of Product Characteristics, approved on [SPC Influvac Tetra] – Datum poslední revize textu: 3. 8. 2020
 4. Ambrose CS, Levin MJ. The rationale for quadrivalent influenza vaccines. Hum Vaccin Immunother. 2012; 8(1): 81-88.
 5. https://www.evropavdatech.cz/clanek/37-ockovani-proti-chripce/ – (Citováno v září 2020)


Poslední změny  12.10.2020