Solcoseryl ®

Orální pasta (ústní pasta) 5g

Tento léčivý přípravek je dostupný bez lékařského předpisu. Obsahuje léčivé látky vitulinae sanguinis fractio deproteinata a lauromacrogolum 450.

SOLCOSERYL® podporuje hojení poškozené tkáně v ústní dutině a jeho léčivá složka lauromakrogol způsobuje povrchové znecitlivění a rychle utiší začínající a přetrvávající bolesti. Pasta vytváří díky svému přilnavému charakteru na ústní sliznici dlouhodobý ochranný povlak, který brání podráždění při jídle a pití. Bolest pomine za 1-3 minuty po nanesení pasty na bolestivé místo.

Ústní pasta SOLCOSERYL® je indikována při léčbě:

  • bolestivých a zánětlivých onemocnění sliznice dutiny ústní, dásní a rtů, aftů, trhlinek, zánětů dásní (gingivitis, parodontitis);
  • bolestivých otlaků způsobených umělým chrupem;
  • bolestí dásní při prořezávání zubů moudrosti;
  • pouze na doporučení lékaře se přípravek používá jako ochranný obvaz: po odstranění zubního kamene, operacích dásní, vytržení zubů; před nasazením dočasných zubních protéz a náhrad zubů, zánětu zubního lůžka.

Ústní pastu SOLCOSERYL® mohou používat dospělí i děti od 2 let.

Pokud lékař neurčí jinak, přibližně 1/2 cm ústní pasty SOLCOSERYL® se 3-5x denně nanáší v tenké vrstvě na postižené místo. Použití se doporučuje zvláště před spaním. Pastu nevmasírujte. Dodržujte dávkování uvedené v této příbalové informaci nebo doporučené lékařem.

Doba léčení trvá obvykle několik dní. Nedojde-li k ústupu obtíží během 3-5 dnů léčby nebo dojde-li naopak ke zhoršení obtíží, poraďte se o dalším používání přípravku s lékařem. O dlouhodobém používání přípravku musí vždy rozhodnout lékař.


Před použitím čtěte příbalovou informaci!


Poslední změny  7.11.2018