Allergodil® oční kapky

Oční kapky, roztok 6ml

Obsahuje léčivou látku azelastin-hydrochlorid.

Allergodil® oční kapky se používají k léčbě alergického zánětu spojivek (alergické konjunktivitidy) a alergického zánětu spojivek a nosní sliznice (alergické rinokonjunktivitidy). Tato alergická onemocnění se vyskytují v určitých ročních obdobích (např. alergie na pyly, které se někdy říká „senná rýma“), nebo celoročně (např. alergie na roztoče domácího prachu nebo na psí a kočičí srst). Projevují se zarudnutím, svěděním nebo slzením očí, někdy společně s kýcháním nebo s vodnatým výtokem z nosu, svěděním v nose nebo „ucpaným nosem“. Allergodil® oční kapky jsou určeny k léčbě těchto příznaků.

Tento léčivý přípravek je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však přípravek Allergodil® oční kapky musíte používat pečlivě podle návodu, aby Vám co nejvíce prospěl.

Obvyklá dávka je jedna kapka do každého oka ráno a večer. V závažnějších případech je možno podávat jednu kapku do každého oka 4krát denně.

Přípravek je určen dospělým, mladistvým a dětem od 4 let.

Léčba přípravkem Allergodil® oční kapky by měla být omezena na nejvýše 6 týdnů, jelikož s delším podáváním nejsou zkušenosti. Nepoužívejte přípravek déle než 6 týdnů bez porady s lékařem.

Vždy užívejte Allergodil® oční kapky přesně dle pokynů v příbalové informaci. Pokud si nejste jistý/á, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.


Před použitím čtěte příbalovou informaci!


Poslední změny  7.11.2018